O nás

Neznáte ještě Šikland?

Šikland je největší přírodní zábavní park v České republice, který na jediném místě nabízí vše pro ideální dovolenou nebo výlet. V samém srdci Šiklandu se nachází první westernové městečko v ČR – Westernové městečko Šiklův mlýn, které nabízí zábavu a vyžití pro celou rodinu. Dovolenkáři i vícedenní návštěvníci mají možnost složit svoje hlavy v jednom ze dvou hotelů (Hotel Colorado Grand, Hotel Arizona) a pro milovníky kempování je vybudován Central kemp, který nabízí ubytování ve stanu, karavanu, chatce, mobilhome a srubu. Milovníky dobré kuchyně nasytíme v jedné z našich restaurací. V teplých letních dnech se můžete osvěžit a zrelaxovat v jedinečném přírodním aquaparku, který se nachází hned vedle Central kempu. Odvážlivci mají možnost svoji statečnost ověřit v nedalekém 3 km vzdáleném strašidelném zámku Darxmoor, jenž otevírá své brány dětem jakéhokoli věku.

Vítejte ve westernovém městečku Šiklův mlýn!

[shoppable_image id="13923"]

Areály v Šiklandu

Westernové městečko
Nejstarší tematická část zábavního parku ve stylu westernu, která nabízí mnoho atrakcí a divadelních představení.
Přírodní aquapark
Čistá voda přírodního koupaliště, bez použití chemických přípravků, nabízí zábavu a relax pro děti i dospělé.
Ubytování v Šiklandu
Nabídka a výběr až z šesti možností ubytování přímo v zábavním parku Šikland.

Šikland je místem pro všechny!

Široká škála nabídky služeb a dostupná lokalita Šiklandu uchvátí každého návštěvníka. Ať se k nám vydáte na jednodenní výlet nebo se rozhodnete strávit vaši dovolenou v příjemném prostředí, naleznete u nás vše na jednom místě. Nejen z toho důvodu je zábavní park často vyhledávaným místem k pořádání firemních akcí nebo festivalů.

Když pro všechny, tak i pro piloty a milovníky oleje!

Letiště Šiklův mlýn
Do Šiklandu se dostanete i letadlem! K dispozici je letiště s travnatou plochou pro ULL.
offroad zóna
Motosport a militaria offroad areál nabízí adrenalinové sportovní zážitky všem příznivcům motorek.
Rozhledna
Příznivci vyhlídek mohou vystoupat po 37 schodech a prohlédnout si celý zábavní park Šikland.

Historie Šiklova mlýna

Westernové městečko Šiklův mlýn vybudoval Libor Šikl na místě bývalého Moučkova mlýna, který byl postaven v 15. století a náležel mlynáři Nedomovi, jehož dcera se provdala za žďárského mlynáře Moučku, po kterém mlýn dostal své jméno. V roce 1909 koupil Moučků mlýn Johan Šikl a mlynářské řemeslo provozoval do roku 1945. Od počátku 20.stol., kdy se začal rozvíjet tramping, bylo součástí mlýna i několik pokojíků k pronajmutí. Od 30. let se zde pořádali sokolské tábory, po skončení války se v údolí utábořili skauti a později zde i trampové pořádali své potlachy. Postupem času skauty vystřídali pionýři a na tyto pionýrské tábory navázaly tábory westernové. V roce 1990 Libor Šikl získal v restituci zpět rodinný majetek a začaly se zde konat potlachy v country stylu. Každoročně se zde stavělo větší a větší westernové městečko, které nabývalo do velikosti.

Fotka z roku 1993, pohled na dřívější amfiteátr

Rezervovat ubytování