Fotopark Krokodýl prochází v letošním roce 2016 rozsáhlou rekonstrukcí. Ve zcela novém Fotoparku Krokodýl se těšíme opět na viděnou v roce 2017. Už letos ale nezapomeňte navštívit Šiklův mlýn a Motosport military offroad areál u Zvole nad Pernštejnem a strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce.

Atrakce ve Fotoparku Krokodýl

Fotomísta

Originální 3D obrazy jsou kombinací nakresleného pozadí a skutečné expozice, díky kterým získáte fotografie jako ze skutečných cest.

Cesta kolem světa

Navštivte lokality celého světa na jednom místě. Podobnou expozici nenajdete nikde jinde na světě, unikátní je nejen výběrem témat, ale i způsobem, jakým jsou expozice řešené. Prostor před obrazy s hlubokou perspektivou doplňují dekorace, takže celkový pohled působí dokonale reálným dojmem.

Svět pohádek

Pro nejmenší návštěvníky je připravena pohádková část s oblíbenými zvířátky a postavičkami. Menší děti můžete na figury, které doplňují obrazy, posadit nebo postavit.

Kde všude se můžete vyfotografovat

  • Afrika,
  • Severní pól,
  • Grand Canyon,
  • Velká čínská zeď,
  • Route 66,
  • kouzelný hrad,
  • kouzelný vláček,
  • doba ledová,
  • a další pohádkové postavičky a zvířátka.

Tip: Chcete mít opravdu dobré fotky?

Před každou expozicí naleznete "návod k použití". Je vyznačeno nejlepší místo, ze kterého fotit, a naleznete i pár tipů na zajímavé kompozice. Vždy si zkontrolujte, zda vám ve fotografii nepřekáží detail, který tam nemá být, například kus střechy nebo cizí dítě.

Kajmani brýloví

Ve Fotoparku se seznámíte s životem kajmanů brýlových. Kajmany si můžete prohlédnout a vyfotografovat. Kajmani brýloví jsou poměrně malí plazi z čeledi aligátorovitých obývající rozsáhlé území Střední a Jižní Ameriky. Naši kajmani se narodili v roce 2011, jsou to tedy ještě mláďata.

Historie Fotoparku Krokodýl

Začátek myšlenky parku sahá až do roku 2003, kdy se odkoupily hospodářské budovy, které se od té doby po částech rekonstruovaly. V roce 2009 se v jedné z částí otevřelo muzeum veteránů, kterým prošlo mnoho spokojených návštěvníků. Tato expozice se zde již nenachází, nahradily ji později expozice jiné.

Majitel parku měl již delší dobu v hlavě unikátní projekt udělat zábavní park, kde by si návštěvník mohl pořídit jedinečné fotografie z nejatraktivnějších míst celého světa. Jako vášnivý cestovatel si sám potrpí na takovéto fotky. Proto když se řešilo další využití těchto prostor, nebylo dlouho o čem přemýšlet.

První lokací se stal Grand Canyon, následovala Velká čínská zeď a slavná Route 66. Bylo potřeba vymyslet také něco pro nejmenší návštěvníky. Vznikl tak protor pro využití 3D dekorací z kreativní dílny. Oblíbená zvířátka a pohádkové postavy byly doplněny pozadím a vznikla tak další část parku - pohádkový dětský svět.

A když posléze nastala příležitost obohatit park živými aligátory, bylo již kousek od myšlenky vytvořit další expozici pro unikátní fotografie. Vždyť kdo by se nechtěl stát lovcem krokodýlů? Opět se tedy živá expozice doplnila o umělou a další část parku byla na světě. 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací