Vše o školním výletu

 • program a zábava v základní nabídce výletu
 • zábava - doplňkové služby k jednodenním i vícedenním výletům na objednání  
 • stravování
 • ubytování 
 • doprava
 • objednávka

Vše o školním výletu

Ke školnímu výletu patří kvalitní nabídka služeb, zvláště pro malé návštěvníky Šiklandu. Mimo hlavní denní program, za kterým účastníci školního výletu přijedou, nabízíme další služby, které je možno dopředu objednat nebo využít přímo na místě. Jedná se o nabídku dopravy, stravování, obchůdků s rychlým občerstvením a se suvenýry. Pokud se jedná o dvoudenní školní výlet, máme připravenu nabídku ubytování, odpoledních a večerních aktivit, vzdělávacích a naučných programů. 

ZÁBAVA - standardní nabídka

Vědomostní kvíz

Cesta od autobusu do westernového městečka je provázena pohledem na pastviny s koňmi a bizony, dobové hotelové budovy, rodeovou arénu, indiánská teepee. Máme však ještě jedno zpestření. Vědomostní kvíz. Tabulky s otázkami na vás čekají na stromech v břízovém hájku, plůtkových kůlech, borovičkách, na chatkách i domečcích. Vyplněný kvíz s otázkami a splněnými úkoly bude vyhodnocen a vložen do slosování o zajímavé odměny, které proběhne během odpoledního divadla.

kvíz

Indiánská vesnice

Hau Kola! Tak vás s největší pravděpodobností přivítá místní prérijní indián kultury Lakotů. Provede vás svým teepeem, dozvíte se spoustu zajímavostí o osidlování Ameriky bělochy, o historii indiánských kmenů, indiánské kultuře, jak indiáni žili, jak se oblékali, lovili, bojovali i umírali. 

Indiánská vesnice

Zlatokop

Už jste slyšeli o zlaté horečce v Americe? O příchodu zlatokopů na divoký západ? Náš zlatokop vám o všem popovídá, seznámí vás s vlastním životem i životem svých předků. Ukáže vám, jak se rýžuje zlato, dozvíte se, čím se zlatokopové živili v zimě, kdy byly všechny řeky zamrzlé. Seznámíte se blíže s přírodními horninami a základními minerály.

Zlatokop

Animační program na náměstí

Animační program, při kterém si děti zasoutěží, případně zatancují, je nezbytnou součástí školního výletu do Šiklandu. Nejoblíbenější animační soutěží je v posledních letech hádání písniček z pohádek, filmů a seriálů. Bystré a vědomostně zdatné děti jsou odměňovány sladkostmi, plyšovými zvířátky, tričkem nebo volnou vstupenkou na některou z atrakcí.

Talent

Westernová show

V přírodním amfiteátru vám předvedeme westernovou show v zábavné i poučné formě. Základem jsou kovbojské a honácké dovednosti. Uvidíte pravé kovboje na koních, práci s kovbojskými kvéry, práci s honáckým bičem a ukázku trikového lasování. Chybět nebude souboj muže proti muži, ani lasování živého dobytka.

Westernová show

Divadelní příběh

V humorném příběhu z divokého západu se jistě utká dobro a zlo, banditi budou hledat cestu ke zlatu a zda je Sheriff dokáže zastavit uvidíme. Součástí každého divadla jsou též pyrotechnické efekty, vrcholící výbuchem studny a vodním gejzírem, který poznamená jeviště přírodního amfiteátru i první řady jeho hlediště.

Divadlo

Atrakce a aktivity

Během celého dne mohou děti navštívit atrakce ve westernovém městečku, například jízdu vláčkem Union Pacific, lukostřelbu, zrcadlový labyrint, rýžování zlata, hledání polodrahokamů v pískovém nalezišti pokladů, vyzkoušet si jízdu na koni, nechat si na obličej namalovat masku spidermana, zaskákat si na trampolíně nebo na skákacím hradě. Program dvoudenního výletu zpestříte míčovými hrami na sportovním, víceúčelovém hřišti.

Atrakce

Strašidelný zámek Draxmoor

Prohlídka strašidelného zámku Draxmoor v Dolní Rožínce trvá 1 - 2 hodiny. Na úvod vás pozveme do zámeckého kina, kde shlédnete strašidelný 3D film. Poté postupně projdete 3 zámecká patra se strašidelně-fantastickou expozicí. Potkáte se zde s čarodějnicemi, pohádkovými postavami, navštívíte oživlý hřbitov a mnoho dalšího. Strašidelný výtah vás sveze až do samotného pekla. Venku na nádvoří se opět vrátíte do reality. Zde na vás čeká hřiště s prolézačkami, skákací hrad, filmové postavičky, obchůdky s občerstvením a suvenýry.

Draxmoor

ZÁBAVA - nadstandardní nabídka

Služby z nadstandardní nabídky musí být objednány při objednání školního výletu, tedy předem.

Půjčovna kostýmů

Kostymérna ve Westernovém městečku Šiklův mlýn nabízí více jak tisíc dobových kostýmů a doplňků, nejen ve stylu western. Děti si je mohou zapůjčit, udělat si krásné fotografie a alespoň na chvíli si představit, jaké to bylo žít například v době krinolín, klobouků, závojů a paraplíček. Paní, udržující kostýmy po stránce čistoty a vzhledu, pomůže dětem s výběrem toho nejvhodnějšího kostýmu. Provozní doba kostymérny je uzpůsobena časovému harmonogramu jednotlivých tříd na školním výletu.

Kostymérna

Indiánský balíček

U našeho prérijního indiána kultury Lakotů se naučíte základy indiánského písma, vyzkoušíte přípravu indiánského pokrmu, zahrajete si některou z indiánských her, dozvíte se další zajímavosti o životě indiánů a samozřejmě nebude chybět indiánský tanec a závěrečné posezení u ohniště.

Indián

Kovbojský balíček

Co všechno uměl kovboj, co byla jeho práce? Jak kovbojové žili a čím se bavili? To jste se dozvěděli a mohli na vlastní oči vidět během westernové show. Bezprostřední kontakt s kovbojem bude rozšířením vašich vědomostí, zážitků a možností, jak si honácké dovednosti vyzkoušet, případně dokonale naučit. Budete mít možnost ovládnout honácký bič a pořádně se s ním spráskat, budete mít možnost pomocí dětských lasíček proniknout do tajů lasování dobytka a trikového lasování, kterým se kovbojové bavili ve volné chvíli. Určitě si ve vlastních dlaních ošaháte kovbojský kvér a vyzkoušíte si pohotovost při jeho tasení.

Kovboj

Táborák

K výletům do přírody, k trempování, k večerům u stanu, pod širým nebem, patří rozdělaný oheň a opékání tradičních táborákových specialit. Samozřejmě nesmí chybět včasná příprava, především sběr dříví, popadaného v nejbližším lese. O tyto přípravné fáze se v Šiklandu starat nemusíte. Nachystáme pro vás táborák i se dřevem na přiložení, nachystáme špekáčky, pečivo, přílohy a opékací vidlice.

Táborák

Diskotéka

Dětí, kteří sedí po setmění okolo táboráku, s kytarou zpívají známé táborákové melodie, dokud oheň plápolá, je stále méně. Přibylo dětí, kteří dávají přednost bujarejší, společenské zábavě v prostředí diskoték, na kterých zní melodie úplně jiných žánrů. Moderní doba zasáhla i dobové westernové městečko Šiklův mlýn. K dvoudennímu školnímu výletu můžete přiobjednat diskotéku i s DJem. Uspořádáme ji pro vás a vaše děti na náměstíčku před Saloonem v podvečerních hodinách.

Diskotéka

STRAVOVÁNÍ

Samozřejmě nenecháme vaše děti hladem. Máme připravenu nabídku následujících chodů.

Oběd

Hlavní chod je možné vybrat již při objednání školního výletu z následujícího menu:

 • a) kuřecí na paprice s těstovinou, polévka dle denní nabídky, čaj
 • b) smažený kuřecí řízek s bramborovou kaší, polévka dle denní nabídky, čaj
 • c) boloňské špagety se sýrem, polévka dle denní nabídky, čaj
 • d) smažený sýr s hranolkami, polévka dle denní nabídky, čaj

Pokud objednání z uvedeného menu dopředu nestihnete, nebude již možné v den výletu z nabídky vybírat. V takovém případě dostanou děti jednotnou, aktuální denní nabídku.

Kromě servírovaného obědu můžete využít obědový balíček:

 • e) kuřecí řízek, chléb, čaj

Snídaně (pro vícedenní pobyty)

 • f) snídaňový talíř, pečivo, čaj

Večeře (pro vícedenní pobyty)

 • g) hlavní jídlo dle denní nabídky, čaj

K táboráku (pro vícedenní pobyty)

 • h) špekáček 1 ks, pečivo, hořčice

Ve všech případech se jedná o pokrmy vhodné pro děti.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zajištěno přímo v areálu Šiklův mlýn. Ubytování pro školní kolektivy nabízíme v chatkách a stanech a nově také v mobilních domech nebo srubových apartmánech, které mají vlastní sociální zařízení. 

Chatky

Jednoduché, dřevěné chatičky, uvnitř vybavené dvěma patrovými postelemi, stolkem a policemi. Každá chatka má verandu s venkovním posezením. Kapacita 10 chatek umožňuje ubytování 40 osob. Děti musí mít spací pytel s sebou, lůžkoviny je možno doobjednat.

Chatky

Mobilní domy

Mobilní domy se nacházejí na samostatné terase nad srubovými apartmány. Jsou vybaveny kompletně zařízenou kuchyňkou s vařičem a lednicí a vlastním sociálním zázemím - umyvadlo, sprcha a toaleta.

Mobilní domy

Srubové apartmány

Nachází se v klidné části areálu Šiklův mlýn blízko koupaliště s parkovacím místem vedle každého srubu. Jsou vybaveny kompletně zařízenou kuchyňkou s vařičem a lednicí a vlastním sociálním zázemím - umyvadlo, sprcha a toaleta.

Srubové apartmány

 

DOPRAVA

Doprava na školní výlet není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete dopravu vlastní, v takovémto případě máte k dispozici parkoviště poblíž hlavní brány. Využít můžete veřejné vlakové nebo autobusové spoje, zajistíme pro Vás převoz batohů z cílové vlakové stanice nebo zastávky autobusu. 

 

OBCHŮDKY A SUVENÝRY

Pro děti máme otevřené různé obchůdky a suvenýry. U místního mistra sedláře si mohou zakoupit originální výrobky z kůže, například laso na lasování, dětský bič, holstr, opasek a různé kožené doplňky. V suvenýrových obchůdcích General Store, U trapera nebo Gun Smith pořídí pistolky, luky, čelenky, klobouky, šátky, klíčenky, přívěsky, plyšová zvířátka atd. V informačním kiosku nechybí nabídka drobných dárků a pamětních suvenýrů, jako jsou pohlednice, turistické známky, turistické vizitky, magnetky, samolepky a psací potřeby.

 

* povinné položky

Objednávka školního výletu
*
*
*
*
*
*
*
Termín příjezdu a typ výletu
Strava
Balíčky
Doplňující informace
Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód
*

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací