Tábory v Šiklově mlýně připraví dětem příjemné a nevšední zážitky. Každý tábor je něčím specifický, každý zaujme něčím jiným.

Hlavním motivem je vést děti ke kladnému vztahu k přírodě a živým tvorům a umožnit jim aktivní relaxaci změnou stylu a rytmu života. 

Nabídka táborů

Tematické dětské tábory v Šiklově mlýně:

Dobrodružný tábor
Jezdecký tábor
Anglický tábor 

V dobrodružném táboru budou opět dvě úplně nové celotáborová hry. Střídat se budou po týdnu a tak děti na 14-ti denních turnusech zažijí hry obě. Anglický tábor, bude mít část hry v Angličtině. 
Nově také bude pojat jezdecký tábor. Instruktoři děti rozdělí dle zkušenosti na začátečníky a pokročilé a dle jejich zkušeností bude pokračovat výcvik.

Turnusy táborů v roce 2019

Turnusy táborů jsou od neděle do neděle na 7 nebo 14 dní s možností kombinace typů tábora.

Turnus Termín Táborová
hra
Dobro-
družný
Jezdecký Anglický
1 7.7.-14.7. Putování divokým západem ANO  ANO   
2 14.7.-21.7. Záchrana města Šikland City ANO  ANO   
3 21.-28. 7. Putování divokým západem ANO ANO  
4 28.7.-4.8. Záchrana města Šikland City ANO  ANO ANO 
5 4.8.-11.8. Putování divokým západem ANO ANO  
6 11.8.-18.8. Záchrana města Šikland City ANO ANO ANO 

 


Ceník dětských táborů  Nezávazná poptávka

PUTOVÁNÍ DIVOKÝM ZÁPADEM

V podání Hollywoodu udržovali muži zákona klid ocelovým pohledem, vždy připraveni tasit zbraň. Na opravdovém Západě to nebylo tak vzrušující. Volený okresní šerif měl za úkol hlavně vybírat místní daně a dbát na dodržování zákonů. Ve městech jmenovala šerifa městská rada. Ten pak dbal na dodržování zdravotních a bezpečnostních předpisů, vybíral licenční poplatky a chránil daňové poplatníky. Skutečnými pistolníky se stávali muži zákona jen ve zlatokopeckých koloniích a dobytkářských městech, a to ještě jen v dobách, kdy to bylo nezbytně nutné.

Chceš se naučit dovednostem Divokého západu? Jsi čestný a dokážeš ochránit svoje území? Pokud ano, neváhej a přihlas se na putování Divokým západem.

ZÁCHRANA MĚSTA ŠIKLAND CITY

Já, šerif městečka Šikland City Vás žádám o pomoc. Můj domov bylo místo poklidu, lidé zde žili v lásce a pochopení, avšak před nedávnou dobou se zde přistěhovali lidé, kteří tento klid narušují. Obyvatelé města se začaly chovat zvláštně. Mám pocit, jako kdyby se v naše městě chystalo něco nekalého.

Dokážeš rozpoznat bandity? Chceš překazit plány největšímu banditovi z dob Divokého západu? Pak právě tebe potřebuji k nalezení Big bosse a jeho party, která v létě roku 2019 připravuje loupež století.

ANGLICKÝ TÁBOR

Ozve se volání “Wake up“ a začíná nám den. Následuje zábavná rozcvička. Po snídani hodinová lekce angličtiny, poté dopolední program kovbojských dovedností. Cele dopoledne používáme angličtinu zábavnou formou. Po dobrém obědě následuje odpočinek, během něj pohodička, klídek a kdo bude chtít být aktivní, napíše domů dopis v angličtině, ať si rodiče počtou :-) nebo si mohou děti koupit nějakou drobnost v táborovém obchůdku – česky? Ale kdepak, prodavač mluví jen anglicky, vždyť jsme na Divokém západě. A pak už hurá na hodinu konverzace. Poté zábavné odpoledne plné aktivit. V případě horkých dní plánujeme vodní hrátky. Po večeři zopakování slovíček zábavnou formou a pak bude následovat večerní program. Na každý večer máme připraveno něco jiného. Tábor´s got talent, táborák – hry a zpívání u něj, diskotéka a další. Na a pak už večerka. Ať máme síly na další den. Good night.  


Režim dne

 • 7:00 - 7:10 Budíček

 • 7.10 – 7.25 Osobní hygiena

 • 7:25 - 7:45 Rozcvička

 • 7.45 – 8.30 Snídaně

 • 8.30 – 9.00 Úklid stanů a tábořiště

 • 9.00 – 10.00 Družinový program

 • 10.00 – 10.30 Svačina

 • 10.30 – 11.45 Dopolední program

 • 11.45 – 12.00 Osobní hygiena, příprava na oběd

 • 12.00 – 13.00 Oběd

 • 13.00 – 14.00 Odpolední klid

 • 14.00 – 15.30 Odpolední program

 • 15.30 – 16.00 Svačina

 • 16.00 – 17:45 Odpolední program

 • 17:45 – 18.00 Osobní volno, příprava na večeři

 • 18.00 – 18.30 Večeře

 • 18.30 – 21.00 Večerní program

 • 21.00 – 21.30 Osobní hygiena, příprava na večerku

 • 21.30 Večerka

Nezávazná poptávka


Desatero táborníka

1. Ve dnech, kdy je v programu večerní hra, se večerka může posunout po schválení hlavní vedoucí.

Řídím se vždy pokyny vedoucího, bez dovolení se nevzdaluji od své družiny.

2. K dospělým kamarádům se chovám uctivě, zdravení je samozřejmostí, nezapomínám na slovíčka prosím a děkuji.

3. Jsem dobrým kamarádem. Pomáháme jeden druhému, nepoužívám vulgární slova, nevysmívám se kamarádům, když se jim něco nepodaří.

4. Koupání v bazénu nebo v řece a jiných vodních zdrojích je povoleno za přítomnosti vedoucího.

5. Bez upozorňování dodržuji všechna pravidla osobní hygieny (mytí, čištění zubů, ..). Musíme se postarat o své špinavé prádlo a ukládat ho do pytle na špinavé prádlo (vždy suché!). Umím opatrovat a udržovat svůj oděv a boty. Mám čisto a pořádek ve svých věcech, ve stanu a jeho okolí.

6. Na své zdravotní problémy upozorňuji vedoucího, který zařídí návštěvu zdravotníka tábora.

7. Dodržuji pitný režim. Veškeré potraviny a tekutiny konzumuji pouze z táborové kuchyně. Nenakupuji si rizikové potraviny např. hranolky s tatarkou, párky v rohlíku, zmrzliny, ... Neplýtváme potravinami – vždy si beru tolik jídla, kolik sním.

8. Svým kladným přístupem ke hrám a táborovému programu budu příkladem všem ostatním účastníkům tábora.

9. Při slunci budu nosit pokrývku hlavy.

10. Před vstupem do lesa a zatravněných porostů použiji repelenty k odehnání hmyzu.

11. Dodržuji přísný zákaz krmení, hlazení, chytání veškerých zvířat, hlodavců, hmyzu.

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací