Sraz kamínkářů

I. ročník celorepublikového srazu kamínkářů.

Sobota 5. srpna 2023 

Zveme Vás na krásný den v největším přírodním zábavním parku v Česku, který se nachází v samém srdci Vysočiny, kde se skvěle pobavíte a načerpáte nové nápady. Vyměníte si zkušenosti a setkáte se s mnoha dalšími nadšenci do malování a hledání kamínků. Sraz kamínkářů bude součástí sobotní akce Den hraček, program bude tedy opravdu bohatý.

Co na Vás čeká?

Westernové městečko Šiklův mlýn

 • Program v přírodním amfiteátru – Westernová show, akční humorné divadlo, večerní ohňová show s ohňostrojem.
 • Stylové atrakce: lukostřelba, rýžování zlata, vodění na koních, svezení vláčkem Union Pacific včetně noční strašidelné jízdy, jízda zručnosti na elektrickém býku, zrcadlový labyrint a mnoho dalšího.
  • Koncert kapely Mandala, kde zazní i  Kamínkářská hymna.

Art zóna s Artmagico 

 • workshopy – malování kamínků pro dospělé i větší děti
 • tipy pro začátečníky
 • tvořivé dílničky, malování pro menší děti
 • prezentace a prodej pomůcek k malování kamínků
 • ukázky práce vybraných umělců v malování kamínků

Pokus o zápis do České knihy rekordů s největším malovaným kamenem.

 • Společně namalujeme rekordní kámen a pokusíme o jeho zapsání do knihy rekordů.

Soutěže o pěkné ceny

Informace pro kamínkáře 

 • Malujete kamínky? Výborně, připravte si kamínek s motivem na téma Western a nezapomeňte ho vzít s sebou. Díky jemu v den akce na vstupní bráně získáte 50% slevu na vstupné (1 osoba = 1 kamínek), platí pro základní vstupné a dětskou vstupenku.
 • Malujete kamínky a chcete se zapojit do malování na rekordní kámen? I to je možné, vybereme několik malířů a každý dostane přidělené políčko, kam namaluje svůj obrázek a uvede PSČ. Pro to, abychom Vás vybrali je zapotřebí se nahlásit a poslat fotku své práce. Naším cílem je poskládat vedle sebe různé techniky a styly a udělat tím kámen zajímavý. Pokud tedy máte zájem se zapojit, prosíme o zaslání náhledu Vašich kamínků (fotku nebo i odkaz na Vaši práci, facebook, web nebo instagram) a to na email cerna@sikland.cz a prosíme do předmětu napsat KAMÍNKY.

Partneři, workshopy a stánky

Co ještě potřebujete vědět?

Ubytování 

Prodlužte si pobyt v parku Šikland na více dní a využijte nabídku ubytování přímo v parku. Ubytovat se můžete v Hotelovém resortu Šikland****, srubových apartmánech, mobilních domech, chatičkách nebo ve vlastním stanu v prostorném kempu.

Stravování

V parku najdete několik možností stravování od rychlého občerstvení v bufetech, hotová jídla v restauraci Saloon, bufetový bar v Mexico Hall, pizzerie, kávu a zákusky Vám nabídne Cafe house a v areálu najdete i další prodejny.
Stravu koupíte na místě, ale můžete si objednat i polopenzi k pobytu.

Zábava v Šiklandu

V letní sezoně se park otevírá veřejnosti každý den a kromě pondělí zde shlédnete parádní program. Kromě toho, ale můžete využít i další služby z naší nabídky. K těm nejoblíbenějším patří koupání v přírodním biotopu a vyjížďky na koních po okolí parku.

Chcete se zapojit?

Malujete kamínky, děláte nějaké tvořivé dílny nebo prodáváte sortiment vhodný na akci a chcete se přidat?
Dejte nám o sobě vědět, rádi se dohodneme na spolupráci.

Svoji nabídku pošlete na email cerna@sikland.cz

Značka Artmagico podporuje kreativního ducha v každém z nás. Nabízí umělecké materiály pro profesionály i nadšence. Naše produkty vynikají perfektní kvalitou a dovolí Vám zazářit, ať už malujete na jakýkoliv materiál.
Artmagico se postará o prezentaci, poradenství a prodej vhodných fixů a barev pro malování kamínků. Připraví pro Vás i tvořivé dílny. 

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti.

S knížkami se potkáte při soutěžích, kde na Vás budou čekat jako výhry. 

U nás naleznete kamínky a oblázky pro malování a dekoraci. V nabídce máme i základní kreativní pomůcky, které při vytváření Vašich malovaných kamínků budete potřebovat. Přímo u našeho stánku bude tvořivá dílna, kde si namalujete vlastní kamínek a rádi poradíme i úplným začátečníkům, jak na to.

Nefixuj se na jednu značku. Eshop se širokou nabídkou výtvarných potřeb nejen pro kamínkáře. V soutěžích si zahrajete o skvělé dárky z tohoto obchodu. 

Rezervovat ubytování