Tiskové prohlášení 16.7.2018

Publikováno: pondělí 16. 7. 2018

Tiskové prohlášení - reakce na pokreslené poníky

Zvole, 16. července 2018

Od soboty 14. 7. do dnešního dne evidujeme řadu obvinění ohledně nevhodného zacházení se zvířaty v areálu Šikland. Distancujeme se od lživých výstupů především v bulvárních médiích a oceňujeme profesionalitu seriózních redaktorů, kteří nás oslovili s komentářem.

Poníci ovšem pomalováni byli a vnímáme to jako selhání a nefunkční komunikaci v našem týmu. Co se opravdu stalo: v sobotu 14. 7. 2018 jsme pořádali největší akci v historii našeho areálu, Blue Style PRIMA FEST. Bohužel se v tomto organizačně vypjatém víkendu stala nešťastná chyba, kdy byli dětmi pomalováni dva naši poníci, což nebylo součástí původního programu akce – kreslení na poníky tedy nebylo oficiálním stanovištěm.

Za tuto chybu přebíráme zodpovědnost, i když celá situace vznikla neplánovaně a spontánně, kdy dvě brigádnice dovolily dětem hrát si u poníků s dětskými barvami na obličej. Po prošetření celé záležitosti jsme s nimi rozvázali pracovní poměr a programovému řediteli i vrchnímu ošetřovateli jsme uložili peněžitou pokutu.

Chceme veřejnost ujistit, že se u nás nikdy nic podobného nestalo, a ani již nestane. Dlouhodobě dbáme na to, aby naše zvířata žila v příjemných podmínkách, která splňují veškerá legislativní kritéri., Všechna zvířata jsou pod pravidelnou kontrolou a nikdy nebylo shledáno, že by některé z našich zvířat žilo v nevhodných podmínkách. Z vlastní iniciativy  jsme pozvali veterináře, který písemně potvrdil, že oba poníci jsou v pořádku a v dobré kondici, tuto zprávu přikládáme níže.

Za celou situaci se omlouváme.

 

 

Tiskové prohlášení 16.7.2018

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací