Již když se přibližujete ke Strašidelnému zámku Draxmoor, přejede vám mráz po zádech při poslechu hrozivého smíchu čarodějnice, která Draxmoor ovládá. To ovšem ještě není nic proti tomu, co na vás čeká po vstupu do temného interiéru.

Všude se to hemží strašidly. Potkáte čarodějnici, kostlivce, čaroděje, prince začarovaného v žabáka, draka, rytíře a další monstra, která zámek obývají. Z každého rohu se ozývají děsivé zvuky. Chřestění kostlivců vybízí k panickému útěku a ječení ježibab se zařezává do morku kostí.

Atrakce v Draxmooru

Strašidelné expozice

  • mluvící čarodějnice,
  • oživlý hřbitov,
  • peklo s čertem,
  • středověko-pohádkové tržiště s perníkovou chaloupkou,
  • princ začarovaný v žabáka,
  • drak,
  • rytíř,
  • a další těžko definovatelná strašidla.

Strašidelný výtah

Bezbariérový výtah s hrůzostrašnými efekty míří přímo do pekla. Výtah se s vámi bude otřásat, zastavovat, děsit vás svými zvuky a světelnými efekty.

Upírská hostina

Samotný Dracula uspořádal velkolepou hostinu. Jen nám tady něco nehraje… jsou to jen figuríny? Nebo opravdové děsivé bytosti? Nikdy nevíte, s kým budete mít tu čest se na hostině potkat.

Strašidelné noční prohlídky

Noční prohlídky jsou ještě děsivější než běžné prohlídky. V noci se probouzí k životu ta nejděsivější strašidla, monstra a duchové. Představte si, jak pomalu procházíte strašidelným zámkem, obezřetně pozorujete hroby, ze kterých na vás co chvíli vyskočí zombie, procházíte kolem Draculovy hostiny, svezete se strašidelným výtahem, brrrr...., taky vám běhá mráz po zádech při tom pomyšlení?

Proto je strašidelná noční prohlídka určená především osobám starším 18 let, ale s písemným souhlasem rodičů se mohou zúčastnit i osoby mladší 18 let.

Strašidelnou noční prohlídku můžete zažít opět v srpnu 2020.

Historie a budování Draxmooru

Na počátku historie Dolní Rožínky byla šlechtická tvrz, založená pány z Pernštejna ve 14. století. Tato tvrz byla postavena během 15. století a koncem 16. století přestavěna na renesanční zámek s nádherným anglickým parkem a lesoparkem v jeho okolí.

Šlechtické sídlo bylo rozšiřováno množstvím hospodářských budov. Jednou z největších byl pivovar se sýpkou, postavený na počátku 18. století již na panství rodu Mitrovských. Ve vyšších podlažích budovy se nacházely kanceláře a byty správy panství. V držení rodu Mitrovských byl zámek, pivovar i ostatní sousední objekty a pozemky až do roku 1945.

Budova pivovaru se sýpkou sloužila po válce pro různé zemědělské provozy, postupně chátrala až se jednoho dne stala ruinou, zralou k demolici. Na počátku nového tisíciletí byla nabídnuta k prodeji.

V roce 2001 odkupuje zchátralý objekt majitel Šiklova mlýna, pan Šikl.

Následuje kompletní rekonstrukce a zásadní opravy dle úvah o budoucím využití historického objektu. Záměr vybudovat uvnitř expozici věnovanou historii Vysočiny a stylovou restauraci ustoupil do pozadí. Nahradila ho myšlenka zcela jiná, změnit bývalý pivovar ve strašidelný zámek, ve kterém se budou dít velmi tajemné věci...

Začíná nový příběh. Jmenuje se Draxmoor!

Legenda o Vojtěchovi

Podle legendy se kdysi po okolních lesích toulal mladík jménem Vojtěch, kterému se nechtělo narukovat na vojnu, a tak si našel jeskyni, kterou protékala říčka s lahodnou vodou. Mladík se rozhodl přečkat zde neklidné válečné časy a živil se hlavně lupem na polích bohatých sedláků, kam se vydával jen v noci.

Při jedné z jeho výprav se k němu připojil malý psík, který s ním nakonec zůstal po několik dalších let. Spolu s Vojtěchem chodíval na lup a v okolních vsích se začalo povídat o tajuplné dvojici, která boháče nenechá na pokoji. Žili v jeskyni mnoho let a voda v říčce měla zřejmě kouzelnou moc, protože psík vyrostl v maxipsa a Vojtěch nestárnul.

Jednoho dne se oba vydali vyloupit zásoby v novém pivovaru postaveného při zámku Mitrovských. Hlídkující pacholci však Vojtěcha objevili, ubili ho k smrti a jeho psovi rozpoltili sekerou hlavu. Zvíře však nezemřelo a vrátilo se do jeskyně, kde ho voda se zázračnou mocí vyléčila. Od té doby je ve zdejších lesích občas slyšet hrůzyplné vytí a vidět siluetu psa, který má dvě hlavy...

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací