Již když se přibližujete ke Strašidelnému zámku Draxmoor, přejede vám mráz po zádech při poslechu hrozivého smíchu čarodějnice, která Draxmoor ovládá. To ovšem ještě není nic proti tomu, co na vás čeká po vstupu do temného interiéru.

Všude se to hemží strašidly, potkáte čarodějnici, kostlivce, čaroděje, prince začarovaného v žabáka, draka, rytíře a další monstra, která obývají zámek. Z každého rohu se ozývají děsivé zvuky, chřestění kostlivců vybízí k panickému útěku a ječení ježibab se zařezává do morku kostí.

Atrakce v Draxmooru

Strašidelné expozice

  • mluvící čarodějnice,
  • oživlý hřbitov,
  • peklo s čertem,
  • středověko-pohádkové tržiště s perníkovou chaloupkou,
  • princ začarovaný v žabáka,
  • drak,
  • rytíř,
  • a další těžko definovatelná strašidla.

Strašidelný výtah

Bezbariérový výtah s hrůzostrašnými efekty míří přímo do pekla. Výtah se s vámi bude otřásat, zastavovat, děsit vás svými zvuky a světelnými efekty.

Upírská hostina

Samotný Dracula uspořádal velkolepou hostinu. Jen nám tady něco nehraje… jsou to jen figuríny? Nebo opravdové děsivé bytosti? Nikdy nevíte, s kým budete mít tu čest se na hostině potkat.

Strašidelné noční prohlídky

V noci se probudí k životu ta nejděsivější strašidla, monstra a duchové. Představte si, jak pomalu procházíte strašidelným zámkem, obezřetně pozorujete hroby, ze kterých na vás co chvíli vyskočí zombie. Procházíte kolem Draculovy hostiny nebo se svezete strašidelným výtahem.

Noční prohlídky jsou ještě děsivější než běžné prohlídky. Strašidelná noční prohlídka je určená osobám starším 18 let, ale s písemným souhlasem rodičů se mohou zúčastnit i osoby mladší 18 let.

Strašidelné noční prohlídky jsou 16. 7. a 20. 8. 2016. od 22 hodin. 

Historie a budování Draxmooru

Strašidelný zámek Draxmoor býval kdysi pivovarem se sýpkou postavený při zámku rodu Mitrovských. Šlechtickým sídlem bývala v Dolní Rožínce nejprve tvrz založená ve 14. století a koncem 16. století ještě za pánů z Pernštejna přestavěná na renesanční zámek, u něhož byl později založen i nádherný anglický park a lesopark

Součástí areálu šlechtického sídla bylo i množství hospodářských budov, z nichž největší byl pivovar se sýpkou postavený na počátku 18. století. V jeho vyšších podlažích se nacházely kanceláře a byty správy panství. Později budova sloužila pro různé zemědělské provozy a postupně chátrala. Roku 2001, kdy byla budova odkoupena současným majitelem, byla v podstatě ruinou zralou na demolici.

Následovaly nejnutnější opravy a samozřejmě úvahy o využítí objektu.  Původním záměrem bylo vybudovat uvnitř expozici věnovanou historii Vysočiny a stylovou restauraci. Nakonec ale zvítězila myšlenka zcela jiná a bývalý pivovar se začal postupně měnit v místo, kde se dějí tajemné věci...

Legenda o Vojtěchovi

Podle legendy se kdysi po okolních lesích toulal mladík jménem Vojtěch, kterému se nechtělo narukovat na vojnu, a tak si našel jeskyni, kterou protékala říčka s lahodnou vodou. Mladík se rozhodl přečkat zde neklidné válečné časy a živil se hlavně lupem na polích bohatých sedláků, kam se vydával jen v noci.

Při jedné z jeho výprav se k němu připojil malý psík, který s ním nakonec zůstal po několik dalších let. Spolu s Vojtěchem chodíval na lup a v okolních vsích se začalo povídat o tajuplné dvojici, která boháče nenechá na pokoji. Žili v jeskyni mnoho let a voda v říčce měla zřejmě kouzelnou moc, protože psík vyrostl v maxipsa a Vojtěch nestárnul.

Jednoho dne se oba vydali vyloupit zásoby v novém pivovaru postaveného při zámku Mitrovských. Hlídkující pacholci však Vojtěcha objevili, ubili ho k smrti a jeho psovi rozpoltili sekerou hlavu. Zvíře však nezemřelo a vrátilo se do jeskyně, kde ho voda se zázračnou mocí vyléčila. Od té doby je ve zdejších lesích občas slyšet hrůzyplné vytí a vidět siluetu psa, který má dvě hlavy...

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací